Blog o cvičení očí a oční józe

oční jóga pomáhá unaveným očím

×

Upozornění

The form #1 does not exist or it is not published.

 

Teď v tomto období, kdy nám častěji, než kdy jindy v roce svítí svíčky, je opravdu jednoduché dělat tuto praxi. Nebudu vás napínat, je to prastará jógová očistná technika, trátak. Zlepšuje koncentraci, vidění, tvořivost a paměť.

Trátak znamená soustředěný pohled na konkrétní předmět. Když se koncentrujete třeba na plamen svíčky a delší dobu do něj hledíte, dochází k vyšší tvorbě slz, které jsou odváděny do nosu a zvlhčují a desinfikují oblast očí a nosu. A tak i vy můžete díky pěti minutovému koukání do plamene posilnit své oči a zlepšit vidění, koncentraci, paměť a nastartovat tvořivost.

Má to ale jeden háček

Slyšeli jste již někdy o tomto druhu cvičení očí? Řeč je o oční józe, která se v posledních letech těší velké oblibě. V dnešním 21. století dáváme našim očím pořádně zabrat. Trpíme nedostatkem spánku, pracujeme na počítači a neustále čučíme do mobilů a jiných elektronických zařízení. Oči jsou namáhané a mohou být unavené a zarudlé. Pečujte o své oči a ony se vám odvděčí.

Pojďme rovnou na nejběžnější cviky, které se provádějí při oční józe. Zkuste je kdekoliv a kdykoliv. Potřebujete k tomu jen vaše očka. Není to nic těžkého, a přesto vám to pomůže. Tak co? Za zkoušku nic nedáte. 

Ideální je cvičení provádět při pauzách v práci. Pracujete na počítači a jste nuceni celý den hledět do monitoru? Dávejte si pauzy vždy po půl hodině. Z upřeného pohledu do obrazovky vám rozhodně nebude dobře, zaměřte svůj pohled jinam nebo praktikujte oční jógu. 

Mnozí z nás musí v práci dennodenně čučet od rána do večera do monitoru počítače. Namáháme tak své oči a ke konci dne jsou unavené. Sotva udržíme víčko a přesto potřebujeme ještě fungovat a nejít spát. Problém unavených očí trápí mnoho lidí v dnešním moderním světě 21. století. V tomto článku se podíváme na rady, jak jim pomoct.  

Dávejte si při práci pauzy

Mnohdy se tolik soustředíme na práci na počítači, že zapomeneme mrkat a jen upřeně sledujeme daný úkol. Oči jsou pak zarudlé a my jen mžouráme. Dávejte si pauzy! Vždy jednou za půl hodiny zaměřte své oči i na něco jiného. Podívejte se z okna, jděte se projít nebo se napijte a najezte. I malé pauzičky vám mohou pomoct. A pokud na ně zapomínáte, nastavte si časovač na mobilu.

Máte práci, při které sledujete celý den počítač? No a pak přijdete domů a jste celý čas na mobilu nebo se díváte na televizi. To je rozhodně špatně! Nechte své oči aspoň někdy odpočinout. Věnujte se své rodině a kamarádům. Povídejte si, hrajte společenské hry nebo si vyjděte na procházku. Nepřepínejte své oči.

 

Neztrácejte čas. Získejte hned teď náskok 
a odhalte pradávné tajemství oční jógy